בניית אתרים
כל מה שצריך לדעת על בניית אתרים
אתר "בניית אתרים" לא נועד למתכנתים, האתר מכיל בתוכו: אינדקס חברות, עיצוב אתרים ו- קידום אתרים, מאמרים חשובים, בניית אתרים בחינם / בניית אתרים ועוד.
בניית אתרים צור קשר
מאמרים  »  עיצוב אתרים מחבר המאמר: אבנר שקד

בניית אתר - פלאש או HTML


בניית אתר - פלאש או HTML

כאשר באים לבנות אתר השאלה הטכנולוגית הראשונה שצריכה להישאל היא האם האתר הולך להיבנות ב- HTML או דווקא בפלאש.
יתרונותיו של הפלאש ידועות: מבחינה ויזואלית אין תחרות. האתר יכול להפוך לסרט, החוויה האינטראקטיבית מוגבלת רק ע"י הדמיון של היוצר והשימוש באנימציה, סאונד ווידאו הופכים את האתר לעשיר הרבה יותר ומגרה את כל החושים.
הבעייה המרכזית היא שפלאש אינו נקרא כמו שצריך ע"י מנועי חיפוש. אתרים בטכנולוגית פלאש לא יכולים להתחרות במיקום בתוצאות של גוגל וחבריו. טקסט שנכתב בתוך אתר פלאש לא מצליח להיקרא ע"י המנוע חיפוש וכן הרובוט של גוגל מתייחס לאתר כבעל דף אחד.

אם כן, איזה סוג של אתרים כדאי ליצור בפלאש ואילו ב- HTML?
אם האתר הוא מתחום הקולנוע, אמנות, צילום, בידור שהדבר המרכזי בו הוא המראה ולא הטקסט אז בחירה באתר פלאש תהיה מוצדקת.
עוד סוג של אתרי פלאש מומלצים הם אתרי תדמית זמניים שבאנר מוביל אליהם לתקופה מוגבלת (נקראים מיני סייט בתעשייה) בכל מקרה לגוגל לוקח זמן למפות את האתר ושיטת משיכת הלקוחות היא ע"י באנרים ולא מנועי חיפוש.

אתרים שהתוכן המרכזי שלהם הוא טקסטואלי (רובם הם כאלה) והרצון להגיע לאתר דרך מנוע חיפוש היא מרכזית, אז הבחירה באתר HTML היא טבעית.

אבל בעצם הפתרון הטוב ביותר הוא שילוב בין השניים. הניווט הכללי יהיה HTML וכן בכל מקום שמופיע בלוק של טקסט. בכל שאר האיזורים יופיע אנימציות פלאש כך שהאתר יהיה עשיר בהתרחשויות גרפיות (בבקשה לא להגזים כדי לא להטריד את העיניים).
מעצב טוב יוכל לשלב את שתי הטכנולוגיות כך שהאתר יהיה ללא תפרים ויראה כמו אתר אחד.

2 טיפים לסיום:
1. לא להשתמש בפתיח פלאש. אופצייה זאת היתה מאוד פופולארית לפני שנים מעטות. הסיבה היא שהדף הראשי שבו אמורים להופיע הקישורים לאתר כולו ובאופן טבעי הוא הדף המקודם ביותר באתרכם הופך להיות דף פלאש שמקושר במקרה הטוב רק לדף אחד (באמצעות הכפתור לדלג על ההקדמה).
2. אם הכפתורים באתרכם הם כפתורי פלאש (משיקולים אסתטיים מובנים), הוסיפו גם קישורים טקסטואלים רגילים בתחתית האתר על מנת שמנועי החיפוש ידעו להיכנס לדפים השונים ולמפות את האתר באופן יסודי.

 

אודות כותב המאמר:
מנהל סטודיו שקדים - עיצוב אתרים
http://www.shkedim.net

 

מקור המאמר: reader.co.il

תגובות הוסף תגובה  הוסף תגובה
1.
אחלה מאמר
29/02/08 11:23
מאת: דורון
אחלה מאמר !
תודה רבה, מאוד מובן וברור.
2.
אחלה מאמר  (ל"ת)
29/02/08 11:25
מאת: דורון
בניית אתרים
חברות עיצוב אתרים
מאמרים
חברות מומלצות
מאמרים מומלצים