בניית אתרים
כל מה שצריך לדעת על בניית אתרים
אתר "בניית אתרים" לא נועד למתכנתים, האתר מכיל בתוכו: אינדקס חברות, עיצוב אתרים ו- קידום אתרים, מאמרים חשובים, בניית אתרים בחינם / בניית אתרים ועוד.
בניית אתרים צור קשר
מאמרים  »  בניית אתרים מחבר המאמר: בניית אתרים

60 שניות על אחסון אתרים


60 שניות על אחסון אתרים
אחסון אתרים הוא המקום בו מתגוררים קבצי אתרים. בדרך זו, גולשים באינטרנט יכולים להגיע אל האתר המבוקש. לכן, הגדרת אתרים תהיה:

אחסון = ספק שירות עם מחשב או רשת מחשבים מחוברים לאינטרנט אשר בהם ניתן למקם אתרי אינטרנט. מאחסן האתרים משכיר את השטח והחיבור אליו דרך המחשבים שלו, על מנת שאתר האינטרנט של הלקוח יהיה זמין לגלישה, ואחראי לכך שהשרת ישב על האינטרנט, יתוחזק וישודרג.

הרשת של מאחסן האתרים נקראת מרכז הנתונים. קיימים מרכזי נתונים של חיבורים מהירים לאינטרנט במשך 24 שעות ביממה, המספקים ניטור מאובטח, UPS וגיבויי סוללה במקרה של הפסקות חשמל, טמפרטורה לחה ועוד. אחסון האתרים מספק סביבה אופטימאלית עבור מערכות החומרה אשר ממוקמות במתקן.

בהתאם לתקציב ולצרכים, ניתן לשכור שרת שלם, לחלוק שרת עם אחרים, או אפילו לקנות שרת ולשלם רק עבור חיבור ותחזוקה.

אחסון ייעודי

קיים שרת ייעודי אשר בו ניתן לאחסן את אתר האינטרנט, תוך גישה מרחוב על המחשב ויכולת התקנה ועדכון על כל תוכנה. סוג זה של אחסון מתאים לאתרים גדולים בעלי תנועה מרובה, היות והעלויות הן מעט גבוהות יותר מאשר אחסון משותף.

אחסון משותף

זה אומר שהאתר מאוחסן בשרת לצד אתרי אינטרנט אחרים. המרחב המוחלט על הכונן הקשיח של המחשב מחולק לכמויות קטנות יותר. האתר משתף את החומרה והתוכנה, הזיכרון, המעבד, שרת מסד הנתונים ועוד, אך המידע נשאר חסוי. אף משתמש או אתר אחר אינו יכול לגשת לקבצי המשתמש או האתר המאוחסן על אותו שרת. סוג זה של אחסון הוא זול, אך מספיק טוב לכמעט 95% מהאנשים המחפשים אחסון אתרים.

אחסון קולקטיבי

שיטה זו דומה לאחסון ייעודי, אך ההבדל הוא שהלקוח הוא הבעלים של השרת, ולכן, לצד שדרוגי תוכנה, ניתן לרכוש שדרוגי חומרה, יותר זיכרון, כוננים קשיחים גדולים יותר ועוד. היתרון הוא שהשרת נותר בסביבה מוגנת, עם חיבורים אופטימאליים לאינטרנט.

אחסון ווינדוס או לינוקס?

האפשרויות הפופולאריות ביותר עבור אחסון שרתים הן: לינוקס, יוניקס עם האפצ'י כגון שרת אינטרנט וווינדוס עם שרת מידע באינטרנט. יש האומרים כי לינוקס הוא הבחירה הטובה ביותר בשל היציבות והביטחון הגדולים יותר אותם הם מספקים. אחרים טוענים כי ווינדוס מעפיל על לינוקס.

בעת בחירת סוג השרת, יש לשקול את שפת התכנה בהן ישתמש בעל החברה או צוות המתכנתים שלו על מנת לבנות את האתר. PHP ו-MySQL משמשים בעיקר לאירוח שרתים מבוססי לינוקס.

מחיר, שטח ורוחב פס

המחיר, שטח הדיסק ורוחב הפס הם התכונות החשובות ביותר של חבילת אחסון.

דפי האינטרנט הם בדרך כלל קטנים מאוד, כך שניתן לאחסן דפים מרובים בכמות קטנה של שטח דיסק. אין צורך לדאוג לשטח אלא אם כן מדור באתר מסחר אלקטרוני בעל מסד נתונים של מוצרים ותמונות, או אם האתר מציע הורדת קבצים או מאפשר למשתמשים להעלות קבצים גדולים. במקרה זה, יש לתכנן מראש על מנת שניתן יהיה להכיל את הקבצים, ולחפש שירותי אחסון עם דיסק מתאים.
תגובות הוסף תגובה  הוסף תגובה
בניית אתרים
חברות בניית אתרים
מאמרים
חברות מומלצות
מאמרים מומלצים